• czw.. lis 30th, 2023

Co pić, na co dzień

ByRedaktor wyf.pl

sty 22, 2019

Nawadnianie organizmu to podstawa, musimy dostarczać mu płyny, bo inaczej nasze nerki, a co za tym idzie inne organy przestaną pracować w sposób prawidłowy. Odwodnienie jest częstą przyczyną śmierci na całym świecie. Na szczęcie my żyjemy w kraju, w którym woda jest zdatna do picia, ale nie wszyscy mają tyle szczęścia.
Chociaż wszędzie powtarza się, ze najlepsza jest woda i to ona powinna stanowić podstawę naszego nawadniania, wiele osób wciąż nie zwraca na to większej uwagi, woda nie smakuje, więc nikt po nią nie sięga.
Wiadomo, że woda jest źródłem życia, ale częściej sięgamy po napoje gazowane, które zachęcają nas smakiem. Niestety mają one mnóstwo kalorii, przez co coraz częściej mamy problemy z wagą.
Kolejna rzecz, o której należałoby wspomnieć dotyczy oczywiście herbaty i kawy, niektórzy wychodzą z założenia, ze takie napoje są wystarczające, a woda dobra jest tylko latem. Trzeba jednak pamiętać, że nas organizm potrzebuje czegoś więcej niż filiżanka herbaty i w rzeczywistości możemy poczuć się dużo lepiej, jeśli zaczniemy regularnie pić dużo wody.