• sob.. wrz 24th, 2022

Co przyspiesza przemianę materii?

ByRedaktor wyf.pl

lip 10, 2019

Każdy kto dba o swoją dietę, wie jak ważna jest szybka przemiana materii. Jednak, wbrew pozorom, metabolizm to nie tylko kwestia indywidualna. Możemy go przyspieszyć, sięgając po odpowiednie produkty lub wykonując ćwiczenia.
Trening, który świetnie wpływa na przemianę materii to tak zwany HIIT. Po ćwiczeniach spalamy więcej kalorii niż w trakcie ich wykonywania, a więc warto robić je rano po lekkim śniadaniu. Będąc na diecie nie wystrzegajmy się także kawy. Jeśli nie dodamy do niej cukru ani śmietanki z pewnością nam nie zaszkodzi, a na dodatek pozytywnie wpłynie na przemianę materii. Podobne działanie ma herbata. Warto przyprawiać potrawy na ostro, ponieważ wtedy nasz organizm będzie potrzebował więcej energii na ich spalenie, a więc straci większą ilość kalorii. Pozytywny wpływ na metabolizm ma także cynamon, który możemy dodać do porannej owsianki, czy herbaty.
Zbyt wolna przemiana materii to nie problem. Możemy ją przyspieszyć, jeśli tylko postawimy na odpowiednią dietę. Nie zapominajmy również o ćwiczeniach.