• pt.. wrz 22nd, 2023

Czego nie lubi nasza wątroba

ByRedaktor wyf.pl

sty 12, 2019

Wątroba to ważny organ w naszym ciele, który odpowiada między innymi za wydalanie z organizmu szeregu toksyn. Kiedy zaczyna niedomagać, dotykają nas poważne problemy, które skończyć mogą się nawet śmiercią. Warto więc zacząć już dziś dbać o wątrobę. Podpowiadamy, co jej szkodzi i za co na pewno nie będzie nam wdzięczna.
Nadwaga
U osób, które ważą za dużo, dochodzi do tak zwanego stłuszczenia wątroby. Jest to bardzo poważny stan, który istotnie upośledza jej funkcjonowanie. Chcąc uniknąć takiego stanu, należy postawić na racjonalną i zdrową dietę, która pozwoli utrzymać masę ciała na odpowiednim poziomie. Jeżeli już ważysz za dużo, postaraj się schudnąć. Pomocny może okazać się tutaj dietetyk, który dokładnie powie ci co wolno ci jeść, a z czego należy zrezygnować.
Leki
Wątroba bardzo źle znosi zażywanie przez nas leków. Tyczy się to wszystkich środków, ale szczególnie groźne są dla niej leki przeciwbólowe oraz tabletki antykoncepcyjne zażywane przez coraz większą liczbę pań. Ograniczaj więc zużycie leków i pamiętaj – nigdy, pod żadnym pozorem nie łącz ich z alkoholem. Jest to dla naszej wątroby mieszanka zabójcza.