• sob.. wrz 24th, 2022

Czemu nasze ciało choruje

ByRedaktor wyf.pl

kw. 20, 2019

Choroby, które nam się przytrafiają wcale nie są efektem tego, że ubierzemy się za ciepło, czy za zimno, w zasadzie większość chorób jest wynikiem działania bakterii, wirusów, ale również popełnianych przez nas błędów żywieniowych.
Chorujemy, bo nie dbamy o higienę, nie myjemy rąk po powrocie do domu, nie dezynfekujemy przedmiotów codziennego użytku. Jaki sens ma mycie rąk, skoro za chwilę chwycimy telefon, który dotykaliśmy niezbyt częstymi rękoma?
Dużym problemem jest to, co jemy i pijemy. Czasem wydaje nam się, że nie popełniamy błędów, bo dodajemy warzywa, ale czy sałata polana grubą warstwą śmietany lub warzywa smażone w głębokim tłuszczu na pewno są zdrowym wyborem. Zapominamy też o witaminach, sięgamy po wysoko przetworzoną żywność i cukry proste.
Musimy tez pamiętać o regularnych ćwiczeniach. Nie musimy biegać na siłownię, aby podnosić ciężary, regularna aktywność nam wystarczy i szybko zobaczymy różnicę, w naszym samopoczuciu. Czasem tryb życia na zdrowszy może radykalnie zmienić nasze ciało i sprawić, że poczujemy się lepiej.