• pt.. cze 9th, 2023

Czy możliwe jest spalenie tłuszczu z jednego miejsca?

ByRedaktor wyf.pl

cze 5, 2019

Wiele osób chcących poprawić swój wygląd planuje spalić tłuszcz z konkretniej partii ciała? Jednak czy takie działanie jest możliwe i możemy odchudzać się fragmentarycznie?
Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta: kilogramy gubimy równomiernie, a więc nie możemy zrzucić ich tylko z określonego miejsca. Ćwiczenia przeznaczone na jedną partię, np. brzuch lub uda mają na celu wyrzeźbienie tego miejsca, a nie spalenie z niego tłuszczu. W tym celu należy uprawiać treningi cardio, czyli te nastawione na spalanie. Angażujemy w nich wszystkie partie ciała, dzięki temu możemy równomiernie schudnąć. Podczas gubienia kilogramów równie ważna jest dieta. Właśnie ona nie pozwala na to, aby schudnąć tylko z określonego fragmentu.
Nasz organizm to całość, a nie kilka określonych przedziałów. W związku z tym nie możemy schudnąć tylko z konkretniej partii. Wiele osób chce odchudzić brzuch. Jednak zgodnie z powyższą regułą możemy go tylko wyrzeźbić. W przypadku odchudzania stracimy kilogramy z całego ciała.