• sob.. wrz 24th, 2022

Dlaczego warto odpoczywać

ByRedaktor wyf.pl

lut 16, 2019

Chyba nikogo nie trzeba zachęcać do odpoczynek, no przynajmniej tak było kiedyś. Teraz, w czasie tego wielkie wyścigu szczurów, gdy każdy chce być lepszy, mieć więcej, odpoczynek staje się czymś zbędnym, co zabiera cenny czas, który możemy poświęcić na pracę. Nie da się ukryć, że to szczególnie złe podejście, bo każdy organizm potrzebuje relaksu.
Oprócz regularnych godzin snu powinniśmy zadbać o odprężenie. Nie jest to dla nas zbyt dobre, jeśli ciągle jesteśmy w pracy, czyli od momentu, w którym wstajemy do momentu, w którym kładziemy się do łózka. Sen nie może być naszym jedynym odpoczynkiem.
Dobrze jest postawić na aktywne formy spędzania wolnego czasu. Bieganie, jazda na rowerze, spacer, pływanie, siłownia, fitness – wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli szukamy rozluźnienia i wyciszenia dobrze sprawdzi się joga i pilates.
Nie zawsze musimy wychodzić gdzieś z domu, znajdźmy tez chwilę na odpoczynek w zaciszu domowym, wieczór z książka, filmem, czy chociażby wieczór SPA świetnie nas zrelaksują i od razu poczujmy się lepiej.