• czw.. paź 6th, 2022

Jak przyspieszyć przemianę materii?

ByRedaktor wyf.pl

lut 7, 2019

Szybsza przemiana materii to marzenie każdego kto stara się zrzucić zbędne kilogramy. Na czym więc należy się skupić, aby stało się ono rzeczywistością?
Przede wszystkim nie warto stronić od wody. Jest ona głównym składnikiem organizmu oraz środowiskiem przemian metabolicznych w organizmie, a więc jej regularne dostarczanie pomaga przyspieszyć te procesy. Warto także pić kawę i herbatę. Najlepiej nie dodawać do nich mleka ani cukru. Jeśli jednak nie damy rady wypić czarnej kawy możemy dolać trochę chudego mleka o niskiej zawartości cukru. Sprzymierzeńcami odchudzania są także: cynamon oraz ostre przyprawy. Do ich strawienia organizm musi pracować intensywniej, dzięki temu spala więcej kalorii.
Oprócz diety bardzo ważną rolę odgrywają także ćwiczenia. W przyspieszeniu metabolizmu pomocny jest trening interwałowy. Charakteryzuje się on występowaniem ćwiczeń o zmiennej intensywności. Najlepiej wykonywać go rano po lekkim śniadaniu. Wówczas podkręcimy metabolizm na długie godziny po treningu.