• pt.. wrz 22nd, 2023

Nie lekceważ wyprysków

ByRedaktor wyf.pl

lip 14, 2019

Trądzik – niby normalna, znana każdemu rzecz, a jednak potrafi przyjąć takie formy, że nie tylko tracimy pewność siebie, ale przede wszystkim zaczynamy wątpić, że tego można się pozbyć.
Pamiętajmy jednak, że nie każdy wyprysk na twarzy lub na ciele to kwestia trądziku. W rzeczywistości może okazać się, że wyprysk, który właśnie się pojawił jest niebezpieczny lub jest oznaką jakiejś choroby.
Często lekceważymy to, że przebywanie zbyt długo na słońcu jest niebezpieczne, w efekcie choroby skórne są coraz poważniejszym problemem i nie chodzi tutaj tylko o raka, ale również przebarwienie, a poparzenia, czy trwałe uszkodzenia.
Często wypryski są oznaką tego, że nasz organizm nie działa prawidłowo. Produkuje zbyt dużą ilość hormonów lub zwyczajnie wypryski oznaczają, że w organizmie są niebezpieczne toksyny, które w jakiś sposób muszą się uwalniać, a krostki to ich najpopularniejsza postać.
Często powodem wyprysków jest też zła pielęgnacja. Nie oczyszczamy skóry, nie robimy demakijażu i często dotykamy jej brudnymi rękoma. Nic, więc dziwnego, że nasze cera odbiega od ideału.