• czw.. lis 30th, 2023

Nie masz wrażenia, że trądzik nie odpuszcza

ByRedaktor wyf.pl

cze 8, 2019

Mówi się, że trądzik dotyczy tylko młodych osób, że po przekroczeniu pewnego wieku trądzik nie jest już naszym problemem. Faktycznie może być tak, że pozbędziemy się go w szybkim czasie, ale niestety zdecydowana większość męczy się z nim przez lata. Nie mówimy tutaj o trądziku przez wszystkie dni w roku, który naprawdę oszpeca twarz, a o trądziku, który pojawia się podczas okresu, czy w wakacje, gdy nie zawsze higienicznie podchodzimy do naszej skóry. Nie jest to wysyp krost na całej buzi, ale często jest to kilka krostek w różnych miejscach.
Czasem trądzik ma podłoże hormonalne i nawet najdroższe specyfiki nie pozwolą nam cieszyć się wolnością i brakiem trądziku. Musimy, więc zweryfikować, co w istocie stanowić może podłoże naszego problemu.
Jeśli nie chcemy mieć problemu z ciągle pojawiającymi się wypryskami, regularnie dbajmy o naszą cerę, oczyszczanie to podstawa, po zza tym u kobiet ważny jest codzienny demakijaż. Częściej zmieniajmy pościel, bo na niej też pojawiają się różnego rodzaju bakterie.