• pt.. cze 9th, 2023

Nie przesadzaj z cukrami

ByRedaktor wyf.pl

lip 3, 2019

Ciasteczka, cukierki, lody – wszyscy kochamy słodycze, słodkości, ale nie zapominajmy o tym, że te słodkości są po brzegi wypełnione cukrem lub co gorsza sztucznymi słodzikami.
Ograniczenie cukru w naszej diecie ustrzeże nas przed cukrzyca, ale również nadwagą. Zbyt duża ilość cukrów diecie sprzyja przybieraniu na wadze i potrafi znacznie spowolnić proces odchudzania.
Oczywiście wyeliminowanie cukrów z diety nie jest najłatwiejszym procesem. Dla niektórych osób to wręcz kwestia nie do pokonania, ale specjaliści potwierdzają, ze wystarczy miesiąc detoksu, aby odzwyczaić się od jedzenia batoników i innych słodkości.
Jeśli trudno jest nam funkcjonować bez cukru sięgajmy częściej po owoce, które są bogate w ten właśnie składnik, a dodatkowo zawierają cenne dla organizmu witaminy, co sprawia, że zaspokajając naszą potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, jednocześnie pozytywnie wpływamy na nasz organizm. Nie każdy ma jednak na tyle determinacji, żeby podjąć takie wyzwanie i żyć bez ciasteczek, ale naprawdę warto, bo to wpływa na nasze zdrowie.