• niedz.. lis 27th, 2022

Nie przesadzaj z kawą i herbatą

ByRedaktor wyf.pl

cze 7, 2019

Kawa i herbata to w naszej kulturze dwa najważniejsze napoje. Herbatę pijemy prawie do każdego posiłku, ale kawa też jest ważna, ale pamiętajmy, że wszystko, co w nadmiernych ilościach, jest szkodliwe.
Kawa zawiera kofeinę, która wpływa na prace serca, zwiększa ciśnienie, herbata też nie jest łagodnym napojem bez wpływu na nasz organizm, zwłaszcza zielona, która jest równie pobudzająca, jak kawa, a do tego jeszcze moczopędna.
Kawę i herbatę często słodzimy, dodajemy mleka, co automatycznie sprawia, że te napoje stają się kaloryczne. Oczywiście kawa, czy herbata nie są napojami, które powinniśmy wykluczyć, jak na przykład słodkie soki, czy napoje gazowane, ale na pewno nie są zdrowszym wyborem niż woda.
Często pijąc kawę, czy herbatę mamy ochotę na coś słodkiego i niepozorny podwieczorek staje się bomba kaloryczną, bo kawa z mlekiem i cukrem, a do tego dobre ciasto to w sumie 300, a nawet 400 kalorii, czyli prawie 1/5 tego, co powinniśmy spożyć w ciągu dnia. Po za tym sam cukier sprzyja przybieraniu na wadze.