• czw.. paź 6th, 2022

Nie przesadzaj z paleniem

ByRedaktor wyf.pl

lut 2, 2019

Palenie szkodzi – wiemy to nie od dziś, ale wciąż sięgamy po papierosy. Dlaczego? Wiele osób uważa ze palenie to sposób, żeby nawiązać kontakty, bo to podczas przerw, gdy ludzie wychodzą na papierosa rozmawia się o ważnych kwestiach. Inni traktują papieros, jako metodę na odreagowanie stresów dnia codziennego.
Uzależnienie od papierosów jest naprawdę silne i nie trzeba dużo czasu, żeby papieros stał się naszym codziennym towarzyszem. Palimy czasem nawet 2 paczki dziennie, atakując tym samym ważne organy w naszym organizmie.
Nie pomagają zdjęcia na pudełkach papierosów, nie pomagają akacje społeczne, ani statystyki, które mówią, ze palacze żyją dłużej i często chorują na raka płuc. Każda akacja, która została wymyślona poniosła klęskę. Owszem ludzie rzucają palenie, ale często pod wpływem stresu wracają do tego złego nawyku.
Walka z paleniem wydaje się nie mieć końca, nie pomagają zakazy palenia w miejscach publicznych, w barach, restauracjach, nie pomagają akcje społeczne, ani inne rozwiązania.