• wt.. mar 5th, 2024

Nie rezygnuj z kolacji

ByRedaktor wyf.pl

maj 3, 2019

Kolacja to posiłek równie ważny co obiad i śniadanie. Dlatego nie warto słuchać rad „specjalistów”, którzy twierdzą, że najlepiej z niej zrezygnować.
W zbilansowanym jadłospisie powinno być miejsce na kolację. I wcale nie musi ona być spożywana o godzinie 1 W końcu organizm nie działa według zegarka. Najlepszym rozwiązaniem będzie jedzenie jej około trzech godzin przed snem. Jeśli zbyt długo nie będziemy jeść organizm zacznie odkładać „zapasy” tłuszczu, co będzie skutkować dodatkowymi kilogramami. Co najlepiej jeść na kolację? To zależy od nas samych. Grunt, aby nie była ona ciężkostrawna. Lepiej zrezygnować z tłustych mięs, ciężkich sosów i słodyczy, których nie zdążymy strawić przed zaśnięciem.
Pamiętajmy, by opierać swoją dietę na pięciu posiłkach dziennie jedzonych w równomiernych odstępach czasu. Nie rezygnujmy z żadnego z nich. Kolacja jest tak samo ważna jak śniadanie, w końcu sen to kilka godzin, podczas których nie przyjmujemy żadnego pożywienia. Porę jej jedzenia dostosujmy do potrzeb organizmu.