• wt.. mar 5th, 2024

Piękne i białe zęby

ByRedaktor wyf.pl

lip 26, 2019

Któż nieciłaby uśmiechać się bez zakłopotania, bo jego zęby dalece odbiegają od ideału? Niestety większość z nas nie może pochwalić się śliniącym białym uzębieniem, gdyż zwyczajnie zależy to trochę od genetyki, chociaż faktycznie w wielu przypadkach żółte żeby często są efektem nieprawidłowej pielęgnacji.
Codzienne szczotkowanie to nie wszystko, musimy wiedzieć, że to, co pijemy, jemy, wpływa na nasze szkliwo. Dlatego też nie jest ono śnieżnobiałe, a przecież każdy chciałby, żeby takie właśnie było.
Jest wiele różnych metod wybielania zębów, jedne bardziej skuteczne inne mniej i trzeba dobrze je sprawdzić, żeby dojść do tego, które są dla nas lepsze. Pamiętajmy też, żeby nie stosować tych metod, których nie polecają dentyści, bo mogą osłabić nasze zęby.
Najskuteczniejsze jest wybielanie zębów u specjalisty, ale niestety sporo kosztuje i dlatego szukamy tańszych zamienników. Metoda, której powinniśmy się wystarczając polega na myciu zębów sodą wymieszaną z sokiem z cytryny. To najgorsze, co możemy zafundować swoim zębom i dziąsłom. Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia, jaką jest oczywiście stosowanie wszelkich specyfików z drogerii, na pewno są one bezpieczniejsze niż domowe sposoby, ale o skuteczności można długo dyskutować, więc nie oczekujmy cudów.