• czw.. lis 30th, 2023

Pielęgnacja skóry atopowej

ByRedaktor wyf.pl

lip 11, 2019

Atopowe zapalenie skóry to dolegliwość, na którą cierpi coraz więcej osób. Objawy mają tendencję do nasilania się zimą oraz wiosną. Na szczęście proces ten można powstrzymać – wystarczy jedynie pamiętać o kilku wskazówkach.
Kąpiele łagodzące
W przypadku atopowego zapalenia skóry bardzo pomocne okazują się być kąpiele o działaniu łagodzącym. Do ich przygotowania można użyć gotowych środków aptecznych, które jednak są naprawdę drogi. Można je jednak również przygotować samodzielnie, wykorzystując do tego celu zwykłą mąkę ziemniaczaną lub siemię lniane. Tak przygotowana kąpiel jest nie tylko tania, ale jednocześnie bardzo skutecznie łagodzi świąd, z którym boryka się większość pacjentów cierpiących na AZS.
Stosuj kosmetyki z apteki
Osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry muszą nauczyć się sięgać po kosmetyki z apteki. Lepiej nie testować tych drogeryjnych, które mogą jedynie nasilać i tak już uciążliwie objawy. Dobrym rozwiązaniem jest testowanie najpierw próbek i znalezienie kosmetyku, który jest najlepiej tolerowany przez skórę.