• niedz.. maj 26th, 2024

Śpij 8 godzin każdej nocy

ByRedaktor wyf.pl

mar 11, 2019

Sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu i chociaż jest wielu zwolenników teorii, że wyśpimy się po śmierci, w życiu nie możemy zapominać o tym, że nasz organizm musi się regenerować i to najlepiej przez 8 godzin.
Specjaliści zalecają, abyśmy kładli się spać około 21 i wstawali około 5- Taki tryb życia stosowali nasi przodkowie, bo nie mieli prądu i siła rzeczy nie mogli kłaść się zbyt późno. Czasy jednak bardzo się zmieniły i wiele osób kończy pracę o 19, jak więc wysypiać się i mieć życie towarzyskie?
Na pewno nie każdy dostosuje się do tych ram godzinowych, ale powinniśmy przynajmniej próbować zastosować się do rady 8 godzin snu, jeśli nie możemy spać tak długo, bo praca, szkoła i inne zajęcia to spróbujmy 7, czy 6, ale musimy pamiętać, ze nasz organizm nie lubi takiego przemęczenia. Nie możemy go narażać na dobę, czy nawet dwie bez snu, bo wtedy nasze organy nie mają szansy na jakąkolwiek regenerację i w efekcie nasze samopoczucie też nie jest najlepsze, a więc sen to nie tylko brak podkrążonych oczu, ale również brak bólu wątroby.