• czw.. lis 30th, 2023

Zadbaj o swoje serce

ByRedaktor wyf.pl

lut 13, 2019

Serce to niezwykle ważny organ, bez którego nie możemy żyć. Niestety często zapominamy o naszym sercu i w efekcie coraz więcej osób cierpi z powodu chorób serca.
Tłuste jedzenie bardzo źle wpływa na serce, żyły, tętnice, nie zmienia to jednak faktu, że wielu starszych Polaków, również tych zagrożonych zawałem je tłusto. Posiłek bez kawałka mięsa nie istnieje. W rzeczywistości jest to pierwszy krok do poważniejszych problemów z sercem, które potem naprawdę trudno jest wyeliminować, nawet, jeśli nagle zmienimy tryb życia na zdrowszy
Ruch też ma wpływ na nasze serce i tutaj trzeba pamiętać, że przesadzie w jakąkolwiek stronę może stanowić niebezpieczeństwo. Ludzie chorują na serce z powodu braku ruchu, ale też jego nadmiaru. Przeciążanie niewydolnego serca może skończyć się zgonem.
Po za tym organ ten jest szczególnie czuły na wszelkie niezdrowe zachowania, jakie praktykujemy. Palenie papierosów, picie dużej ilości kawy, alkohol. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak szybko możemy uszkodzić ten ważny organ.