• pt.. cze 14th, 2024

Zażywaj leki

ByRedaktor wyf.pl

mar 13, 2022

Większość osób, u których rozpoznano astmę, musi regularnie zażywać leki rozszerzające oskrzela. Dzięki nim nie pojawia się ryzyko ataku. Jeżeli nie chcesz więc narażać się na atak, nie unikaj stosowania leków. To właśnie dzięki nim czujesz się o wiele lepiej.
Ustrzec się przed grzybicą pochwy
Drożdżaki mogą doprowadzić do powstania grzybicy pochwy – kobiecej przypadłości, która zawsze wymaga zastosowania odpowiedniego leczenia. Bardzo często pojawia się ona w sezonie letnim, kiedy to korzystamy z publicznych kąpielisk i toalet. Na szczęście, można jej skutecznie uniknąć. Wystarczy jedynie stosować się do kilku prostych zaleceń.
Przede wszystkim higiena
Każda kobieta, która chce uniknąć zakażenia drożdżakami, musi przede wszystkim postawić na odpowiednią higienę. Jest to najskuteczniejsza broń przeciwko infekcjom tego rodzaju. Myjąc się, nie stosuj zwykłego mydła, ale delikatnie myjące środki do higieny intymnej. Kupić można je w każdym sklepie kosmetycznym. Wystarczy podmywać się dwa – trzy razy dziennie. Robiąc to częściej, pozbywasz się dobroczynnej flory bakteryjnej, która stanowi ochronę przed drożdżakami. Należy również pamiętać o dokładnym osuszeniu miejsc intymnych po ich umyciu.