• czw.. lis 30th, 2023

5 posiłków dziennie

ByRedaktor wyf.pl

kw. 13, 2019

Zdrowa dieta jest ważna, abyśmy nie mieli większych problemów ze zdrowiem, ale liczy się nit tylko to, co jemy, ale również to, jak często i w jakich ilościach. Nawet zdrowe potrawy jedzone w zbyt dużych ilościach nie są dla nas najlepsze. Nasz organizm zdecydowanie bardziej woli regularne posiłki, niż sytuacje, w których chodzi głodny i nie wie, kiedy będzie kolejny raz nakarmiony. Takie sytuacje stymulują gromadzenie tłuszczu na później.
Dietetycy zalecają, abyśmy jedli 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasowych. Największym błędem popełnianym przez Polaków jest to, że do pracy, czy szkoły nie zabierają posiłku i jedzą 3, a nawet tylko dwa duże w ciągu dnia. Zamiast kolejnej drożdżówki, która nie nasyci naszego żołądka sięgnijmy po zdrowe jedzenie, które będzie miało korzystny wpływ na nasz organizm. Unikajmy fast foodów, bo podobnie jak drożdżówki dają tylko chwilowe uczucie nasycenia.
Pamiętajmy też, że nasz organizm strasznie nie lubi sytuacji, w której przez cały dzień pracy, czy nauki jest głodny. To bardzo niezdrowe rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli ten głód próbujemy zahamować różnymi batonikami.