• pt.. wrz 22nd, 2023

Bez wody nie ma życia!

ByRedaktor wyf.pl

sty 14, 2019

Czy zdajesz sobie sprawę, jak bezcenny i wartościowy to płyn? Nic nie jest w stanie funkcjonować bez wody. Tak jak rośliny bez ożywczego deszczu momentalnie obumierają, tak cierpi nasz organizm, gdy brakuje w nim wody.
Do każdej funkcji, procesu, który zachodzi w naszym ciele potrzebny jest ten życiodajny płyn. Bierze udział w trawieniu, pomaga usuwać toksyny z organizmu. Praktycznie nie ma takiego procesu, który mógłby zostać odpowiednio bez niej przeprowadzony.
Panuje powszechna opinia, że to brak pokarmu jest najgroźniejszy dla człowieka. Tymczasem bez pożywienia potrafimy przeżyć nawet miesiąc! Brak płynów jest bardziej dotkliwy. Brak wody pitnej może zabić już po kilku dniach.
Czym grozi deficyt wody w organizmie? To na przykład bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia i wiele innych, groźnych dolegliwości.
Spożywanie wody zamiast innych, kalorycznych płynów (soków, kawy) wpływa korzystnie na utratę masy ciała, co może być wykorzystane w diecie odchudzającej. Jednak jeśli nie masz problemów z wagą, też nie rezygnuj z picia wody. To obowiązek każdego.