• czw.. paź 6th, 2022

Cellulit bywa zmorą

ByRedaktor wyf.pl

lut 18, 2019

Niestety większość kobiet dobrze zna to słowo i wie, że nie jest to przyjemna rzeczą, a już na pewno trudno zaliczyć ją do ładnych. Cellulit jest brzydki, kobiety chcą go schować i najlepiej zapomnieć i jak się okazuje to wcale nie jest zły pomysł. Skoro problem ten dotyczy tak wielu kobiet, to, dlaczego my mamy być wyjątkiem i powinnyśmy ukrywać to przed światem. Zapomnijmy o cellulicie, żyjmy ze świadomością, że go nie ma, ale nie zapominajmy o pielęgnacji.
Podstawą walki z cellulitem są ćwiczenia i odpowiednia dieta, jak również nawadnianie organizmów, wraz z zastosowaniem naparów ze skrzypu, które są moczopędne i mogą nam pomóc w walce z cellulitem wodnym.
Ważnym elementem jest pielęgnacja typowo kosmetyczna, jak masaże, stosowanie olejków, różnego rodzaju kremów ujędrniających. Jeśli mamy większe pieniądze na koncie możemy pokusić się o różnego rodzaju profesjonalne zabiegi, jednak wymagają one wspominanych już nie małych funduszy. W zaciszu domowym możemy zaserwować sobie body wrapping, czy masaż bańką chińską, który bywa bardzo pomocny.