• czw.. lis 30th, 2023

Jak szkodzą nam papierosy

ByRedaktor wyf.pl

lut 18, 2019

Jeszcze kilka lat temu paczka papierosów kosztowała niecałe 4 złote, z czasem jednak ceny zaczęły rosnąć i teraz najtańsze kupimy za 11-12 złotych, co stanowi ogromną różnicę. Pomimo tego, wciąż na opakowaniach umieszcza się zdjęcia płuc palacza, wszędzie ostrzega przed skutkami palenia ogromna liczba osób nie rzuca tego nałogu.
Papierosy bardziej niż inne używki wpływają nie tylko na nas, ale też na zdrowie osób w naszym otoczeniu. Pijąc alkohol, czy zbyt dużą ilość kawy cierpi tylko nasz organizm, a paląc zanieczyszczamy otoczenie i jednocześnie zatruwamy innych.
Papierosy przede wszystkim niszczą ludzkie płuca, ale także osłabiają inne organy, dodatkowo często przez substancje smoliste palacze cierpią z powodu raka krtani. Do tego dochodzą także pożółknięte żeby i niezbyt atrakcyjny wygląd cery.
Niestety odzwyczajenie się od papierosów nie jest proste. Potrzebna jest ogromna determinacja, czasem również suplementy wspomagające ten proces. Często w czasie palenia jedzenie staje się zastępstwem za kolejnego papierosowa, a więc warto też uważać, po jakie przekąski sięgamy.