• śr.. kw. 17th, 2024

Co przyczynia się do powstawania żylaków?

ByRedaktor wyf.pl

kw. 1, 2021

Na pojawienie się żylaków narażone są osoby otyłe. Jeżeli ważymy zbyt dużo, krew nie może skutecznie płynąć. Podobnie jest z alkoholem, który nadmiernie rozszerza naczynia krwionośne. Kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną również narażone są na pojawienie się żylaków. Trzeba bowiem pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne bardzo silnie osłabiają żyły i pogarszają ich kondycję.
Nietypowe sposoby na ból kręgosłupa
Jeżeli zażywane przez ciebie tabletki przeciwbólowe nie uśmierzają bólu kręgosłupa, spróbuj sięgnąć po metody mniej konwencjonalne. Polecają je naturoterapeuci, często okazują się one być dużo bardziej skuteczne niż metody tradycyjne.
Joga
Jeżeli dręczą cię silne bóle kręgosłupa, pamiętaj, aby przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultować się z instruktorem. Zaproponuje ci ćwiczenia, które nie tylko pomogą zlikwidować ból, ale również będą dla ciebie w pełni bezpieczne. Jeżeli natomiast plecy bolą cię tylko na skutek długotrwałej pracy przy komputerze, postaw na tak zwany koci grzbiet. Ciekawym jest fakt, że większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to jedno z ćwiczeń zaliczanych do jogi.