• niedz.. lis 27th, 2022

Dziecko też może mieć problemy z wagą

ByRedaktor wyf.pl

lip 28, 2019

Oglądając telewizję zauważymy, że coraz więcej dzieci cierpi z powodu otyłości. Wielu rodziców uważa, bowiem, że dziecko jest pulchne, ale problemów z wagą na pewno nie ma, bo przecież każde dziecko tak wygląda. Po prostu ma apetyt. Jednak rodzice czasem nie wiedzą, że dziecko ma apetyt w domu, w szkole, u kolegi, u babci. Czasem wmusza się w dziecko, żeby jadło, aż w końcu samo nie będzie wyobrażało sobie życia bez ciągłego podjadania.
Skoro rodzice przechodzą na dietę to dziecko też może. Wiele rodziców uważa, że dziecko nie powinno się odchudzać, ale pamiętajmy, że dłużej utrzymująca się nadwaga może być przyczyną wielu chorób, więc nie możemy czekać do momentu, aż dziecko trochę urośnie, działanie powinniśmy zacząć od razu.
Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że nasze zdrowie jest tylko jedno i jeśli nie chcemy ciągle jeździć do lekarza, nasze dziecko nie może ważyć zbyt dużo, nawet, jeśli teściowa przekonuje nas, że ich syn tez kiedyś tak wyglądał. Pamiętaj jednak, że jeszcze 10 lat temu dzieci spędzały więcej czasu na zewnątrz. Teraz komputer, telefon, telewizja sprawiają, że dzieci nie mają wystarczającej aktywności fizycznej i szybciej przybierają na wadze