• wt.. sty 31st, 2023

Gdy włosy zaczynają wypadać

ByRedaktor wyf.pl

lip 29, 2019

Wiele kobiet narzeka na wypadanie włos. Oczywiście mężczyźni też łysieją, ale nie odczuwają wypadania w ten sam sposób, co kobiety, które często podczas czesania włosów muszą wyjąć ze szczotki cały pukiel. Niestety nie jest to odosobniony przypadek, bo każdemu wypadają włosy, ale jeśli jest ich naprawdę dużo nie tłumaczmy tego: tak musi być.
Przyczyny wypadania włosów są różne, z jednej strony mogą to być kwestie zdrowotne, z drugiej pielęgnacyjne, zwłaszcza, jeśli zbyt często używamy lokówki, prostownicy, suszarki i całej masy produktów chemicznych.
Na początku należy zweryfikować przyczynę, bo inaczej podejdziemy do tematu, jeśli mamy do czynienia z podłożem zdrowotnym, hormonalnym, a inaczej, jeśli mówimy o zwykłym zniszczeniu włosów codzienną „pielęgnacją”.
Jeśli przyczyną naszego problemu są uszkodzenia mechaniczna, odstawmy na bok wszystkie sprzęty i zastosujmy terapie naturalnymi produktami. Olejowanie wzmacnia włosy i poprawia ich wygląd, ale świetnie sprawdzają się też wszelkie płukanki ziołowe.