• czw.. lis 30th, 2023

Jak radzić sobie z bólem stawów

ByRedaktor wyf.pl

sie 3, 2019

Czasami każdego z nas nękają bóle stawów. Na szczęście w wielu wypadkach można poradzić sobie z nimi samodzielnie. Typowym powodem bólu tych części ciała są najzwyklejsze przeciążenia. Podpowiadamy, jak radzić sobie z taką sytuacją.
Masaż mięśni
Dobrym sposobem na uporanie się z bólem stawu, który spowodowany jest zwykłym przeciążeniem, jest masaż mięśni. Koncentrujemy się na tych okolicach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie bolącego stawu. W ten sposób uda się nam usunąć kwas mlekowy, który bardzo często jest winowajcą bólu tego rodzaju. Pomaga to również rozluźnić mięśnie, które uciskają staw i prowadzą do powstania dolegliwości bólowych.
Kompresy
Na ból stawów pomaga zarówno ciepły, jak i zimny kompres. Kompresy ciepłe, które najlepiej wykonać z borowiny, doskonale rozgrzewają i wykazują działanie przeciwzapalne. Kompresy zimne tłumią ból i jednocześnie prowadzą do zmniejszenia się obrzęku, który bardzo często towarzyszy dolegliwościom bólowym. Nie w każdym przypadku pomocne okazują się kompresy o tej samej temperaturze.