• czw.. lis 30th, 2023

Jedź regularne posiłki

ByRedaktor wyf.pl

mar 4, 2019

Kiedyś istniało przekonanie, że 3 posiłki dziennie to najzdrowsza rzeczna świecie. Obiad, śniadanie i kolacja, ale już dawno teoria ta została zdetronizowana i zastąpiło ją przeświadczenie, że dla naszego organizmu 5 posiłków dziennie to najlepsze rozwiązanie, a niektórzy mówią nawet o
Przede wszystkim śniadanie, które powinno być dla nas najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, zaraz po tym mamy drugie śniadanie, posiłek ten nie powinien być zbyt duży, ale też nie za mały, na pewno powinniśmy się bronić przed słodkościami Następnie mamy obiad, który powinien być najbardziej kaloryczny, podwieczorek niepolegający na zjedzeniu ciastka, czy jakieś owoce, ale czegoś zdrowszego i niezbyt kaloryczna kolacja.
Jedząc posiłki w regularnych odstępach czasowych w łatwy sposób nauczymy nasz organizm, jak ma funkcjonować, kiedy zostanie nakarmiony, a kiedy powinien wykorzystywać nagromadzoną energię. Największym przeciwnikiem zgrabnej sylwetki jest nie tyle wielkość posiłków, chociaż ma znaczenie, ale przede wszystkim podjadanie między posiłkami i rozregulowanie jego naturalnych procesów.