• wt.. sty 31st, 2023

Kawa dobra, ale może szkodzić

ByRedaktor wyf.pl

kw. 6, 2019

Kawa to napój, który jest ceniony na całym świecie. Ludzie delektuj się różnymi odmianami tego napoju, ale musisz wiedzieć, że jej nadmiar może być dla ciebie bardzo szkodliwy.
Oczywiście dla wielu osób kawa jest czymś zdrowym, bo podnosi ciśnienie i potrafi postawić na nogi, a do tego dietetycy powtarzają, że kawa znacząco przyspiesza metabolizm. Można, więc uznać kawę za cudowny napój na wszelkie dolegliwości.
Pamiętajmy jednak, że łączenie kawy z duża ilością cukru, sztucznej śmietanki, czy z innymi kalorycznymi dodatkami jest naprawdę z naszej strony niezbyt rozsądną decyzją, a chodzi tutaj nie tylko o samą sylwetkę, ale również nasze serce, żyły i inne organy.
Kawa dobrze pobudza i na pewno jest zdrowsza niż napoje energetyczne, ale z drugiej strony na rynku dostaniemy yerba mate, napój o podobnym działaniu, który jest zdecydowanie zdrowszym wyborem, niż mała czarna. Pamiętajmy też, że nadmierna ilość kofeiny wpływa na funkcjonowanie naszego serca, a poza tym zmienia ciśnienie krwi, co u wielu osób bywa naprawdę niebezpieczne.