• wt.. mar 5th, 2024

Kolacja- nie zapominaj o niej

ByRedaktor wyf.pl

cze 21, 2019

W zbilansowanej, zdrowej diecie każdy posiłek powinien być tak samo ważny. Jednak wiele osób twierdzi, że z kolacji lepiej zrezygnować. Jest to mylne przekonanie, które z pewnością nie wpłynie pozytywnie na naszą dietę.
Kolacja powinna być oczywiście lekkostrawnym posiłkiem. Lepiej unikać mięs i ciężkich sosów. Na noc warto zrezygnować z cukru, którego nasz organizm może nie zdążyć strawić. Dlatego właśnie owoce również nie będą dobrym rozwiązaniem na kolację. Mitem jest, że ostatni posiłek powinniśmy jeść o godzinie 1 W rzeczywistości o wiele lepiej spożyć go około trzech godzin przed snem. Kiedy ktoś chodzi spać o północy nie jedzenie od 18 nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nie zapominajmy, że nasz organizm nie ma wbudowanego zegarka, dlatego nie warto trzymać się kurczowo określonych godzin spożywania posiłków.
Kolacja to posiłek, o którym nie należy zapominać. W końcu sen jest czasem kiedy nie dostarczamy sobie żadnego pożywienia. Jeśli nie jemy kolacji nasz organizm może gromadzić zapasy na noc i odkładać je w postaci tkanki tłuszczowej.