• sob.. wrz 24th, 2022

Lody – czy są złe?

ByRedaktor wyf.pl

maj 10, 2019

Lody to doskonały deser na lato, wtedy sięgamy po nie najczęściej i oczywiście, jak każdy inny deser lody również zostały przenalizowane przez dietetyków, zwolenników zdrowego żywienia, czy eliminacji cukru. Oczywiście, ile osób tyle teorii, ale jeśli już chcemy wybrać jakiś deser to lody są chyba najgorszym złem, pod warunkiem, że nie są oblane czekoladą i nie mają dziwnych składników. Zwykle śmietankowe lub czekoladowe mają najmniej kalorii.
Oczywiście lody warto jednak zamienić na sorbet z owoców, który jest zwyczajnie zdrowszy. Oczywiście wiele zależy od samego składu. Na rynku nie brakuje tez sorbetów, które trudno zaliczyć do zdrowych.
Ważna kwestia, o której należałoby wspomnieć dotyczy przede wszystkim zawartość lodów, bo to ona ma wpływ na nasze zdrowie i też wygląd. Stu procentowo naturalne lody nie mają konserwantów, ale są bardzo kaloryczne, z drugiej strony w sklepach znajdziemy też lody z mniejszą liczbą kalorii, które może nie są robione tradycyjnie, ale też nie zawierają ogromnej ilości konserwantów.