• pt.. cze 9th, 2023

Uważaj na to, co kupujesz w sklepie

ByRedaktor wyf.pl

maj 10, 2019

W sklepach często sięgamy po produkty, które znamy z reklam, ale również po takie, które mają atrakcyjną cenę. Pora jednak zmienić nastawienie i zacząć kupować produkty z głową, zwłaszcza te spożywcze.
Czy analizowałeś kiedyś, jak dużo chemii mają ciastka, po które sięgasz, ile konserwantu jest w śmietance, którą kupujesz? Okazuje się, że połowa osób nie czyta składu produktów, a przecież to podstawa racjonalnych zakupów.
Przede wyrzyskim należy zwrócić uwagę na konserwanty i dziwne chemiczne składniki, często sięgamy na przykład po produkty typu light, ale nie wiemy, co kryje się w opakowaniu. Zamiast normalnego cukru zwykle mamy do czynieni z chemia w czystej postaci.
Tutaj należałoby wspomnieć o tym, że wysoko przetworzona żywność, konserwanty, tłuszcze trans, czy tym podobne składniki wielu produktów spożywczych są odpowiedzialna za nasze problemy z otyłością. Nie jest tak, że to tylko wina tłustych potraw, one nie szkodziłyby nam w takim stopniu, gdybyśmy nie wzbogacali ich o produkty zawierające więcej chemii niż możemy sobie wyobrazić.