• niedz.. lis 27th, 2022

Naturalne peelingi

ByRedaktor wyf.pl

maj 13, 2019

Peeling jest kosmetykiem bardzo prostym do zrobienia w zaciszu własnego domu. Nie potrzebujemy specjalnych przyrządów. Wystarczy miseczka, moździerz do ucierania lub zwykła łyżka, miarka i składniki. W zależności od tego, jakie właściwości ma posiadać nasz peeling i do czego chcemy go stosować możemy użyć cukru, soli lub zmielonych pestek owocowych.
Przykładem łatwego i bardzo efektywnego peelingu cukrowego jest peeling kawowy. Do miseczki wsypujemy cukier, oliwę oraz kawę, a następnie całość ucieramy do uzyskania gładkiej masy. Zawarta w kawie kofeina doskonale pobudza skórę, redukuje cellulit, ułatwia usuwanie nadmiaru tłuszczu. Drobinki cukru natomiast złuszczają naskórek i wygładzają ją.
Osobom borykającym się z problemami łuszczycowymi poleca się peelingi solne z soli morskiej. Aby uzyskać odpowiednią konsystencję potrzebny jest blender lub inny rodzaj rozdrabniacza. Podobnie jak w przypadku peelingu cukrowego, dodajemy oliwę lub olejek eteryczny (uważajmy z alergią!), a następnie mieszamy do uzyskania gładkiej masy.
Po użyciu peelingu wszelkie kosmetyki nawilżające – mleczka, balsamy, olejki zdecydowanie lepiej się wchłaniają i cechuje je intensywniejsze działanie.