• czw.. paź 6th, 2022

Nie leż na kanapie

ByRedaktor wyf.pl

lut 24, 2019

Leżenie na kanapie jest przyjemne, ale na pewno niewskazane każdego dnia. Wiadomo, że każdemu należy się odpoczynek i czasem warto się na chwilę położyć i odpłynąć gdzieś daleko, starajmy się jednak unikać takiej formy odpoczynku, wbrew pozorom ruch jest bardziej regenerujący, chociaż oczywiście warto tutaj wspomnieć, że gdy organizm jest zbyt przemęczony, ruch tylko pogorszy nam stan.
Na co dzień zamiast siedzenia na kanapie, popijania piwa, czy wina, ruszmy się z kanapy i pójdźmy na krótki spacer. Dotleniony organizm potrafi szybko się zregenerować. Po krótkiej przejażdżce na rowerach możemy odzyskać siły witalne i już nie będziemy chcieli iść spać tylko aktywnie spędzimy czas, zrobimy coś dla siebie, rodziny domu.
Nie każdy ma czas na ćwiczenia i nie zawsze pogoda nam to ułatwia, ale nawet oglądając ulubiony program w telewizji możemy ćwiczyć, kupmy sobie rowerek stacjonarny lub inny sprzęt, który pozwoli nam trochę poćwiczyć, po za tym możemy też ćwiczyć leżąc przed telewizorem. W Internecie znajdziemy wiele ciekawych planów treningowych.