• czw.. lis 30th, 2023

Nie masz czasu? Ćwicz tabatę!

ByRedaktor wyf.pl

maj 5, 2019

Nie masz czasu i właśnie dlatego nosisz ze sobą kilka nadprogramowych kilogramów? To tylko wymówka usprawiedliwiająca lenistwo. Tak naprawdę można ćwiczyć mniej niż pół godziny dziennie i osiągnąć sukces.
Do treningów, które nie wymagają poświęcania długich godzin każdego dnia należy tabata. Właściwe ćwiczenia trwają około czterech minut. Jednak, aby uzyskać zamierzone efekty należy wykonać wcześniejszą rozgrzewkę. Dzięki niej będziemy mogli szybko spalać kalorie. Powinna trwać ona nawet dwadzieścia minut. Jest niezbędna, głównie ze względu na dużą intensywność treningu tabaty. Ćwiczenia te możemy wykonywać w domu, więc brak czasu lub pieniędzy na karnet do siłowni również nie będzie dobrym uzasadnieniem rezygnacji z treningu. Jeśli nie wiemy jak zabrać się za ćwiczenia możemy skorzystać z gotowego programu treningowego, który szybko i bez większego problemu znajdziemy w internecie.
Brak czasu to marna wymówka. Szczególnie jeśli ćwiczenia trwają około pół godziny, a wykonywać można je zaledwie trzy razy w tygodniu.