• niedz.. lis 27th, 2022

Nie zapominaj o diecie swojego dziecka

ByRedaktor wyf.pl

mar 5, 2019

Nasze dzieci są dla nas ważne, chcemy, aby miały szczęśliwe dzieciństwo, zależy nam na ich edukacji, bezpieczeństwie i tak samo na ich zdrowiu. Skoro poruszamy temat zdrowia, warto wspomnieć o tym, że ważnym aspektem będzie tutaj sama dieta, to, co wprowadzamy do naszego organizmu.
Rodzice i dziadkowie chcąc uszczęśliwić dziecko od najmłodszych lat raczą je cukierkami, ciastkami i innymi słodyczami, a to niestety wpływa na to, że otyłość staje się coraz poważniejszym problemem. Dietetycy nie popierają zachęcania dziecka do zjedzenia kolejnej łyżki jedzenia, jeśli nie ma na to ochoty. Wystrzegajmy się także podawania przekąsek między posiłkami.
Z badań przeprowadzonych przez dietetyków wynika, że dzieci, które do 4 roku życia nie poznały smaku słodyczy, w życiu dorosłym nie mają takiej potrzeby jedzenia słodkości. Również przez pierwsze 10 lat naszego życia kształtują się nasze smaki i jeśli rodzice nie wpychają w dziecko fast foodów to jest szansa, że w życiu dorosłym częściej będą pomijać takie rodzaj produktów żywnościowych