• wt.. sty 31st, 2023

Nie zapominaj o śniadaniu

ByRedaktor wyf.pl

maj 31, 2019

O tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia wiedzą nawet dzieci. W końcu to ono powinno dać nam energię na wiele godzin i dostarczyć najwięcej kalorii i składników odżywczych.
Śniadanie to posiłek, z którego rezygnuje wielu ludzi. Dzieje się tak, ponieważ nie wszyscy lubią jeść rano, inni nie mają na to czasu. Jednak warto wyrobić w sobie nawyk jedzenia śniadań. To, co wybierzemy jako pierwszy posiłek zależy wyłącznie od tego co lubimy. Możemy przygotować pyszną, słodką i zdrową owsiankę z miodem i owocami lub postawić na sycącą jajecznicę. Jednak w tym drugim przypadku lepiej zrezygnować z tłustego boczku, który często dodawany jest do tego dania. Jeśli nie mamy czasu na przygotowywanie dużych śniadań warto zjeść kanapkę lub zrobić szybki owocowo- mleczny koktajl, który dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych.
Śniadanie nie bez powodu nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia. Nie zapominajmy o nim. Jedzmy je każdego dnia. Osoby, które spożywają ten posiłek o wiele szybciej gubią kilogramy niż ci, którzy z niego rezygnują.