• wt.. mar 5th, 2024

Objawem jakich chorób może być kaszel

ByRedaktor wyf.pl

cze 3, 2019

Kaszel to jeden z najbardziej typowych objawów tego, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. W zależności od tego, jakie objawy do niego dołączają, może sugerować inną przypadłość.
Kaszel w połączeniu z katarem
Kiedy oprócz kaszlu pojawia się również katar, osłabienie i stan podgorączkowy, możemy być niemalże pewni, że dopadło nas przeziębienie. Nie jest to nic groźnego,ale jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto na dzień czy dwa położyć się do łóżka. Pamiętać trzeba o tym, aby dużo pić. Idealnie sprawdzają się herbatki ziołowe.
Kaszel w połączeniu z silnym bólem gardła
W takim wypadku najczęściej mamy do czynienia z zapaleniem gardła. Temperatura może dochodzić nawet do 39 stopni. Pojawiają się również trudności z przełykaniem, które skutecznie odbierają nam apetyt. W takim wypadku warto skonsultować się z lekarzem – być może konieczne będzie podanie antybiotyku.
Nasilony kaszel i wysoka gorączka
To prawdopodobnie zapalenie oskrzeli. Kaszel jest bardzo męczący, często powoduje wręcz ból mięśni brzucha. Gorączka może przekraczać nawet 39 stopni. W tej sytuacji konieczne jest podanie antybiotyków.