• sob.. wrz 24th, 2022

Problemy z chodzeniem

ByRedaktor wyf.pl

mar 13, 2019

Problemy z chodzeniem nie są czymś przyjemnym, bo bardzo ograniczają nasze życie, ale niestety z wiekiem coraz więcej osób ma z tym problem. Nie wynika to tylko ze starości, która oczywiście tez nie jest dla nas łaskawa, ale głównie z tego, jak o siebie dbaliśmy przez te wszystkie lata.
Brak ćwiczeń, zła dieta, nadprogramowe kilogramy, niedobór witamin – to wszystko wpływa na nasz organizm, a przede wszystkim na układ kostny. Kilogramy obciążają nasze stawy, a więc z wiekiem są one w coraz gorszym stanie, dieta uboga witaminy i minerały bardzo osłabia nasze kości, brak jakichkolwiek ćwiczeń jest przysłowiowym gwoździem do trumny.
Wiele osób, które przez lata uważały, ze ruszają się wystarczająco dużo i nie musza ćwiczyć, teraz mimo braku problemów z sylwetką nie mogą samodzielnie chodzić. Choroby zwyrodnieniowe stawów są niestety wynikiem naszego zaniedbania. Owszem, sportowcy też na to chorują, ale tutaj wiąże się to raczej ze zbytnim eksploatowaniem naszego organizmu, a przecież my nie musimy biegać w maratonach, wystarczy, że zadbamy o nasze stawy w odpowiedni sposób.