• wt.. sty 31st, 2023

Przyrządzamy naturalną maseczkę

ByRedaktor wyf.pl

lip 20, 2019

Jeśli masz dość dostępnych w sklepach kosmetyków, w których składach aż roi się od barwników, konserwantów, silikonów i wielu innych podejrzanych substancji, warto spróbować wykonać taką maseczkę w zaciszu własnego domu.
Będziesz potrzebować tylko i wyłącznie świeżych składników. W zależności od celu nakładania maseczki, możesz wykorzystać jajka, mleko, śmietanę, warzywa, owoce, zioła oraz oliwę. Wszystkie składniki mieszamy w szklanej miseczce. Dobrze jest zaopatrzyć się w szklaną menzurkę i mieszadełko, które pozwolą nam dozować składniki.
Jako wsparcie suchej skóry doskonale sprawdzi się maseczka z dużą ilością witaminy A, np. z moreli. W przypadku skóry suchej nie należy stosować jeszcze bardziej wysuszających składników np. cytrusów. Owoce obieramy cieniutko ze skórki, blendujemy, dodajemy oliwę i mleko aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji i kładziemy na skórę twarzy. Po około 15 minutach zmywamy. Do cery trądzikowej ze skłonnością do wyprysków z entuzjazmem polecamy maseczkę z płatków owsianych i pomidora. Próbuj też swoich mieszanek, wykorzystując moc płynącą z natury.