• pt.. cze 9th, 2023

Przyspiesz przemianę materii

ByRedaktor wyf.pl

lut 5, 2019

Szybkość przemiany materii wbrew pozorom nie jest tylko indywidualną kwestią i możemy na nią wpływać. Zrobimy to nie tylko dzięki odpowiednim ćwiczeniom, ale także pożywieniu, które może wpływać pozytywnie na spalanie kalorii.
Sprzymierzeńcem odchudzania jest woda. Pijąc szklankę przegotowanej wody z cytryną przed śniadaniem przyspieszamy swój metabolizm. Taki efekt uzyskamy także spożywając kawę i herbatę. Jednak ważne, by nie dolewać do nich mleka ani nie słodzić. Jeśli już nie możemy wypić czarnej kawy możemy postawić na mleko o niskiej zawartości tłuszczu. Równie pozytywny wpływ na szybkość przemiany materii mają warzywa i owoce. Chcąc zrzucić kilogramy warto także przyprawiać posiłki cynamonem i ostrymi przyprawami. Do ich strawienia organizm wykorzystuje więcej energii, dzięki czemu spala więcej kalorii.
Oczywiście żadna dieta nie obędzie się bez ćwiczeń. Trening interwałowy może świetnie przyspieszyć przemianę materii nawet na kilka godzin po wykonaniu ćwiczeń. Dlatego warto wykonywać go rano po lekkim śniadaniu.