• sob.. wrz 24th, 2022

Siedzenie prze komputerem a nasze ciało

ByRedaktor wyf.pl

lut 26, 2019

Komputery bardzo pomagają nam w pracy i w życiu, niestety ostatnimi czasy zdominowały nasze życie i w rzeczywistości spędzamy naprawdę dużo czasu przed komputerem, a to, jak wiemy nie jest najlepsze dla naszego organizmu. Komputer wpływ na nasze oczy, jak również ciało, które jest wyraźnie osłabione, bo nie ma wystarczającej ilości ruchu.
Nie musimy rezygnować z pracy przed komputerem, wystarczy, że wzmocnimy nasze ciało ćwiczeniami. Powinniśmy ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu. W ten prosty sposób zapobiegniemy otyłości i wzmocnimy nasze mięśnie.
Siedząc przed komputerem bardzo obciążamy nasz kręgosłup i to na nim powinniśmy skupić szczególna uwagę. Po pierwsze powinniśmy zadbać o regularne ćwiczenia relaksujące, ale nie zapominajmy też o odpowiednim krześle do pracy, które ograniczy bóle naszych pleców. Powinniśmy też robić regularne przerwy w pracy. Dobrym rozwiązaniem jest przerwa z rozciąganiem w roli głównej. Naprawdę nasze ciało sporo skorzysta, jeśli w przerwie trochę się poruszamy i porozciągamy.