• wt.. sty 31st, 2023

Soda oczyszczona – sposób na naturalne sprzątanie

ByRedaktor wyf.pl

cze 17, 2019

Ciężko skutecznie posprzątać łazienkę w zgodzie z nurtem ekologicznym. Większość preparatów zawiera szkodliwe dla układu oddechowego, skóry i otoczenia substancje. Godzimy się z tym, w zamian oczekując szybkiego działania i wydajności. Pamiętajmy jednak, że nie jest to jedyna droga. Możemy nieco cofnąć się w czasie i spróbować metod, które stosowały nasze prababcie. A wśród nich niezniszczalną była… soda oczyszczona.
Soda oczyszczona, czyli inaczej mówiąc wodorowęglan sodu, to niezbędny element każdej kuchni. Dodawany do ciasta, bądź ciasteczek sprawia, że są bardziej spulchnione i kruche. Soda jest w pełni ekologiczna, ulega biodegradacji w 60 stopniach Celsjusza, natomiast rozpuszczeniu – w 20 stopniach. Można z niej również stworzyć półpłynną pastę do szorowania, a nawet używać w proszku, prosto z opakowania.
Soda pomoże Ci wyszorować brudne fugi, wannę, zlew, a także urządzenia kuchenne – piekarnik, kuchenkę, mikrofalówkę. Na intensywne zabrudzenia sypiemy sodę z niewielką ilością wody, pozostawiamy na chwilę, po czym szorujemy i spłukujemy. Soda dobrze radzi sobie również z pochłanianiem nieświeżych zapachów, np. z lodówki, czy drewnianej deski do krojenia mięsa.