• czw.. paź 6th, 2022

Gdy nie nawadniasz organizmu

ByRedaktor wyf.pl

cze 16, 2019

Już wielokrotnie mogliśmy oglądać zdjęcia osób przed momentem podjęcia wyzwania – 1,5-2 litry wody każdego dnia i rezultat po. To niesamowite, jak nasze rysy twarzy zmieniają się tylko dzięki wodzie.
Jak pokazują badania wiele osób nie nawadnia swojego organizmu w odpowiedni sposób. Często tłumaczymy się brakiem zapotrzebowania na wodę, ale dlaczego sięgamy po kolorowe, słodkie napoje, skoro nie mamy pragnienia? Niestety woda nie jest tak kusząca, jak chociażby cola, czy soki.
Nasz organizm składa się głównie z wody, a więc jest ona źródłem życia. W związku z tym należy go regularnie nawadniać, najlepiej czystą woda bez dodatków, ewentualnie z cytryną, miętą.
Chociaż wszędzie nagłaśnia się ten problem i zachęca ludzi do picia jak największej ilości wody, wciąż wiele osób nie przywiązuje do tego większej uwagi, co w efekcie kończy się tym, że zaczynamy mieć problemy zdrowotne. Zamiast wody – cola, a więc rośnie cukier, mamy cukrzycę, cierpimy na otyłość, po za tym bez wody czujemy się bardziej zmęczeni.