• czw.. paź 6th, 2022

Woda daje życie

ByRedaktor wyf.pl

mar 18, 2019

Każdy organizm to woda, nasza ziemia to woda, rośliny, wszystko to, co naturalne i nas otacza to woda. Woda jest, więc ważnym elementem naszego świata, daje życie, jest źródłem tego, co najlepsze, ale niestety nie szanujemy wody, nie oszczędzamy jej i nie zapewniamy sobie wody w codziennej diecie, a to podstawowy błąd.
Woda w przeciwieństwie do innych napojów nie ma kalorii i to jest jej największa zaleta. Po za tym woda jest zdrowa i bezpieczna i tak naprawdę najlepiej nawadnia nasz organizm.
Chociaż wszędzie apeluje się, abyśmy pili wodę każdego dnia, że w rzeczywistości woda powinna pełnić ważną rolę w naszym życiu codziennym, wiele osób lekceważy te zalecenia.
Zwykle pijemy wtedy, kiedy czujemy pragnienie, ale lekarze i dietetycy powtarzają, ze to oznaka, iż nasz organizm nie jest odpowiednio nawodniony, a my powinniśmy to robić regularnie, żebyśmy nie mieli większych problemów ze zdrowiem. Niestety wiele osób wciąż lekceważy te zalecenia. Zamiast wody wybieramy słodkie napoje, soki, kawę z mlekiem, czy herbatę, a to duży błąd.