• wt.. mar 5th, 2024

Woda- pij ją codziennie

ByRedaktor wyf.pl

cze 25, 2019

Woda to najważniejszy płyn na ziemi. Nie bez powodu powinniśmy pić jej przynajmniej 1,5 litra dziennie. Dlaczego w takim razie nie zawsze stosujemy się do tych wytycznych, a życiodajny napój zastępujemy słodkimi i kalorycznymi sokami?
Woda to podstawowy składnik organizmu ludzkiego. Stanowi ona także główne środowisko przemian metabolicznych, które w nim zachodzą. Jej regularne spożywanie pozwala więc na przyspieszenie przemiany materii, a co za tym idzie szybsze spalanie kalorii. Jeśli pijemy wodę przed posiłkiem zmniejszamy wielkość przyjmowanej porcji. Warto także zastąpić nią słodkie przekąski. Ma ona także pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Oczyszcza organizm z toksyn i nawilża go.
Wodę powinniśmy pić nie tylko w gorące dni. Powinna nam ona towarzyszyć przez cały rok. Warto napić się szklankę przegotowanej wody z cytryną tuż po przebudzeniu. Dzięki temu przyspieszymy metabolizm na cały dzień. Napój ten jest sprzymierzeńcem odchudzania oraz pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.