• pt.. wrz 22nd, 2023

Popularne leki przeciwbólowe

ByRedaktor wyf.pl

cze 24, 2019

Każdego z nas czasami coś boli. Z reguły ból jest sygnałem nadawanym przez nasze ciało, że właśnie dzieje się z nim coś niedobrego. Każdy z nas chce jednak bólu czym prędzej się pozbyć. W tym celu sięgamy po leki przeciwbólowe, które bardzo często dostępne są bez recepty. Przedstawiamy te najbardziej popularne.
Paracetamol
Wykazuje nie tylko działanie przeciwbólowe – dobrze zbija również gorączkę. Nie działa jednak przeciwzapalnie. Nie okaże się skuteczny wtedy, kiedy ból będzie miał naprawdę duże nasilenie. Jest dobrym środkiem dla osób, które cierpią na chorobę wrzodową żołądka. Mogą je zażywać kobiety spodziewające się dziecka. Zakazane jest łączenie go z alkoholem, z którym wchodzi w bardzo silną reakcję chemiczną.
Ibuprofen
Działanie nie tylko przeciwbólowo, ale również przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Pomaga przy bólach o nasileniu średnim. Ten środek jest bardzo dobrze tolerowany przez większość ludzi. Jego zażywanie nie wiąże się z większym ryzykiem. Uważać muszą jedynie osoby z chorobami układu krążenia i nerek. Nie poleca się go także astmatykom.