• sob.. wrz 24th, 2022

Zadbaj o swoją cerę

ByRedaktor wyf.pl

cze 1, 2019

Nasza cera narażona jest na działanie różnych czynników zewnętrznych. Niestety często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele naszych złych nawyków wpływ na wygląd naszej cery.
Po pierwsze należy zacząć od tego, że wiele kobiet nie usuwa makijażu wieczorem. Kładziemy się spać bez zrobionego demakijażu, a to niestety kończy się krostkami i innymi problemami z cerą. Codzienna pielęgnacja rano i wieczorem to podstawa. Musimy nie tylko zmywać makijaż, ale również myć dokładnie twarz i raz na jakiś czas wykonywać peeling złuszczający naskórek.
Wiele osób ma przede wszystkim problem z krostkami, które często są nie tylko efektem nieprawidłowej pielęgnacji skóry, ale przede wszystkim wynikają z tego, że nieprawidłowo się odżywiamy lub też mamy problemy hormonalne. Dlatego trądzik dotyczy nie tylko młodych osób w czasie okresu dojrzewania, ale również wielu starszych, które mają problemy hormonalne.
Zbyt ostre jedzenie, żółty ser i czekolada – to te składniki wpływają na wygląd naszej skóry. Niestety nie potrafimy znaleźć w sobie wystarczającej siły, żeby zlikwidować ten problem.