• śr.. kw. 17th, 2024

Gdy łamią się paznokcie

ByRedaktor wyf.pl

maj 4, 2019

Nasze paznokcie narażone są na działanie różnych substancji, począwszy od detergentów, na produktach kosmetycznych, które stosujemy. Nawet zwykła woda z płynem do mycia naczyń osłabia nasze paznokcie, jeśli dodamy do tego jeszcze lakiery, zmywacze, czy inne produkty, jak również choroby, czy niedobory pewnych składników mamy przepis na paznokieć zrujnowany.
Podstawą naszego zdrowia i wyglądu jest dobra dieta, jeśli zabraknie w mniej podstawowych witamin i minerałów nasze paznokcie nie mają łatwo, szybko się osłabiają, zaczynają łamać. Po za tym należy wiedzieć, ze zmiany widoczne na płytce paznokcia informują o tym, co złego dzieje się w naszym organizmie. Owszem, żółte paznokcie u kobiet mogą być wynikiem stosowania zbyt ciemnych lakierów do paznokci, ale mogą te być objawem jakiejś choroby.
O paznokcie musimy dbać, na co dzień, chociażby zakładając rękawiczki podczas prac domowych. Unikajmy zmywaczy z acetonem i podobnych produktów. Stawiamy na naturalne odżywki oliwki do paznokci, które je wzmocnią i poprawią wygląd.