• sob.. wrz 24th, 2022

Zadbaj o swoją cerę jak skutecznie ?

ByRedaktor wyf.pl

sty 9, 2021

Piękna cera to cos oczywistego tylko dla niewielkiej liczby osób, zdecydowana większość boryka się z różnymi problemami skórnymi. Z jednej strony mogą to być paskudne pryszcze, z drugiej zaś brzydkie zaskórniki, czy przebarwienia.
Nasza skóra jest odzwierciedleniem naszego zdrowia i tego, jak o nią dbamy. Jeśli palimy, jemy niezdrowo i nie oczyszczamy cery to nie możemy oczekiwać, ze będzie nieskazitelna.
Skóra potrzebuje codziennej pielęgnacji, oczyszczania chociażby tonikiem, aby zmyć bakterie, które gromadzą się w ciągu dnia na jej powierzchni. Pamiętajmy, że makijaż również zanieczyszcza i zatyka pory, dlatego demakijaż powinien stać się naszym codziennym rytuałem.
Kochamy słońce, ale pamiętajmy, że nasza cera nie jest zwolennikiem promieni słonecznych, jeśli się opalamy to zawsze z najwyższym filtrem, żeby nie powstały przebarwienia na skórze naszej twarzy, które trudno uznać za ładne. Na co dzień jesteśmy narażeni na działanie powietrza i innych czynników wysuszających skórkę, dlatego odpowiednie jej nawilżenie będzie miało ogromne znaczenie dla wyglądu.